زنانه, سبک پوشیدن

ترندهای مانتوی بهاره

ترندهای مانتوی بهاره

ترندهای مانتوی بهاره

با نزدیک شدن به سال نو و فصل بهار خانم‌های خوشتیپ به دنبال ترندهای مانتوی بهاره هستند. مانتوی بهاره یکی از مهمترین ارکان تیپ خانم‌ها به حساب می‌آید و به همین دلیل خانم‌ها برای خرید آن وسواس زیادی به خرج می‌دهند. در این مطلب می‌خواهیم انواع ترندهای مانتوی بهاره را معرفی کنیم تا با دیدی باز اقدام به خرید نمایید.

همانطور که می‌دانید منظور از ترندهای مانتو بهاره آن دسته از مانتوهایی است که در فصل بهار امسال مد می‌شود و بانوان از دسته‌های مختلف ترندهای مانتو اقدام به خرید مانتو می‌کنند. این ترندها بسته به شرایط جامعه و سلیقه افراد سال به سال متفاوت است و جهت خاصی را پیش می‌گیرد.

انواع ترندهای مانتوی بهاره

ترند مانتوی بهاره گل برجسته

یکی از جدیدترین ترندهای مانتوی بهاره، مانتوی گل برجسته است. همانطور که می‌دانید گل برجسته زیبایی خاص و چشم‌گیری دارد. این ترند جزء مواردی است که طرفداران زیادی داشته و به عنوان یک ترند منحصر به فرد شناخته می‌شود. رنگ گل برجسته باید با توجه به رنگ مانتو ست شود، ولی بهتر است که دقیقا شبیه رنگ مانتو نباشد. اگر تضادی هم باشد، می‌تواند زیبایی متفاوت ایجاد کند.

ترندهای مانتوی بهاره
ترندهای مانتوی بهاره

ترند مانتوی بهاره بلند

یکی دیگر از ترندهای مانتوی بهاره با قد بلند است. این ترند که از سال پیش همچنان معروف است، امسال نیز به عنوان ترند بهاری معرفی شده است. اگر قد متوسط به بالا دارید، استفاده از این ترند می‌تواند شما را همچون ملکه‌های زیبا نشان دهد. همچنین استفاده از کفش پاشنه بلند با این مدل مانتو می‌تواند به زیباتر شدن تیپتان کمک کند.

ترندهای مانتوی بهاره
ترندهای مانتوی بهاره

ترند مانتوی بهاره آستین پفی

از دیگر ترندهای مانتو بهاره آستین پفی است. این آستین‌ها که بسیار شیک و جدید هستند، امسال به عنوان یک ترند معروف معرفی شده‌اند. شما می‌توانید با انتخاب یک مانتو ساده با آستین پفی از این ترند پیروی کنید. مطمئن باشید خوشتیپ‌ترین خواهید بود. مخصوصا اگر لاغر اندام هستید، با آستین‌های پفی، لاغر بودنتان پنهان می‌شود و متناسب به نظر خواهید رسید.

ترندهای مانتوی بهاره
ترندهای مانتوی بهاره

ترند مانتوی بهاره جلو باز

یکی دیگر از معروف‌ترین ترندهای مانتو بهاره جلو باز است که چندسالی است جزء ترندهای برتر قرار گرفته و امسال هم در رده‌های پرطرفدار ترندها قرار دارد. مانتوهای جلو باز به بسیاری از اندام‌ها می‌آید از این رو هر خانمی با هر اندامی می‌تواند از آن استفاده کند. البته برای خانم‌های درشت اندام و توپر استفاده از این ترند توصیه نمی‌شود.

ترندهای مانتوی بهاره
ترندهای مانتوی بهاره

ترند مانتوی بهاره سنتی

احتمالا می‌دانید که چند سالی است طراحان مانتوها از حال و هوای سنتی در طراحی مانتوها هم استفاده می‌کنند. ترندهای مانتوی بهاره سنتی جزء مواردی است که تقریبا هرسال است تکرار می‌شود و هنوز هم طرفداران خودش را دارد. این ترند که شامل ترکیب رنگ‌های زیبایی است بسیار زیبا و شیک بوده و کاملا متناسب با فصل بهار است.

ترندهای مانتوی بهاره
ترندهای مانتوی بهاره

ترند مانتوی بهاره کتی

مانتوهای کتی یکی از ترندهای مانتوی بهاری هستند که بسیار شیک و مجلسی بوده و به همین سبب خانم‌ها در مهمانی‌های رسمی‌تر ترجیح می‌دهند از این مدل استفاده کنند. همچنین تنوع رنگ کت‌ها سبب جذب خانم‌های خوش سلیقه به آنها شده است چرا که می‌توانند به راحتی آن را با بقیه موارد ست کنند و از آن استفاده نمایند.

ترندهای مانتوی بهاره
ترندهای مانتوی بهاره

ترند مانتوی بهاره گیپور

از دیگر ترندهای مانتوی بهاره زیبا ولی قدیمی می‌توان به ترند گیپور اشاره کرد. این مدل هر چند که چندسالی است وجود دارد اما همچنان مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده از گیپور در قسمت‌هایی از یک مانتو می‌تواند به زیباتر شدن آن کمک کند. اصلا اینطور فکر نکنید که ترندهای تکراری به درد نمیخورند، بلکه به دلیل زیبا بودنشان است که تکرار می‌شوند. پس می‌توانید از یک ترند اما مدل‌های مختلفش به عنوان مانتوی بهاره استفاده کنید.

ترندهای مانتوی بهاره

ترند مانتوی بهاری پلیسه

یکی دیگر از ترندهای مانتوی بهاری شیک و زیبا، ترند پلیسه است. در این ترند قسمت بالاتنه یا پایین‌تنه مانتو پلیسه دارد. البته پلیسه از کمر به پایین مرسوم‌تر بوده و بسیار شیک است. می‌توانید با انتخاب یک مانتو با قد بلند و پلیسه در قسمت کمر، از دو ترند مانتوی بهاری  استفاده کنید. همچنین استفاده از پلیسه در قسمت آستین می‌تواند باعث ایجاد طراحی متفاوت و شیک در مانتوی بهاری شما بشود.

ترندهای مانتوی بهاره

ترند مانتوی بهاره جلو بسته

از میان ترندهای مانتوی بهاره گفته شده، ترند مانتو جلو بسته یکی از پر تکرارترین ترندها به حساب می‌آید. اما به دلیل تنوع در طرح، نقش و نگار آن، این ترند اصلا خسته کننده نبوده و استفاده از آن می‌تواند بسیار زیبا باشد. پارچه‌های متنوع و رنگارنگ باعث منحصر به فرد شدن این ترند می‌شود.

ترندهای مانتوی بهاره
ترندهای مانتوی بهاره

دیگر ترندهای فصل بهار

به غیر ترندهای مانتوی بهاره، ترندهای دیگری در این فصل وجود دارد که بسیار جذاب است. این ترندها عبارتند از:

ترند رنگ نئونی

یکی از ترندهای معروف به جز ترندهای مانتوی بهاره ترند رنگ سال است، که امسال رنگ نئونی معرفی شده است. این رنگ بین سبز و مغز پسته‌ای بوده و بسیار زیبا و چشم‌نواز است. البته این بدان معنی نیست که سرتا پا از این ترند استفاده کنید بلکه می‌توانید تنها قسمت کوچکی از تیپتان را به این رنگ اختصاص دهید.

ترند کیف بزرگ

از دیگر مواردی که غیر از ترندهای مانتوی بهاره امسال به عنوان ترند معرفی شده‌اند، ترند کیف‌های بزرگ است. یعنی افراد از کیف‌های بزرگ استفاده می‌کنند.

شاید بگویید تا قبل از این هم از کیف‌های بزرگ استفاده می‌کردند، بله تا قبل از بهار هم استفاده می‌شد ولی کیف‌های بزرگ را برای مهمانی‌ها کمتر به کار می‌گرفتند و بیشتر برای حمل وسایل زیاد از آنها استفاده می‌کردند. اما امسال از این کیف‌ها به عنوان یک ترند و تیپی برای مهمانی‌ها استفاده می‌کنند.

ترند طراحی گل رز

طراحی‌های گل رز یکی دیگر از ترندهای معروف و جزء ترندهای مانتوی بهاره به حساب می‌آید. اگر می‌خواهید نمادی از بهار در تیپتان مشخص باشد، قسمتی از تیپتان را به طراحی‌های گل رز اختصاص دهید. حتی در قسمت ترندهای مانتوی بهاره گفتیم که از گل‌های برجسته استفاده کنید، پس معجزه گل‌ها را دست کم نگیرید و از آنها در تیپ بهاره‌تان استفاده نمایید.

ترند کلاه و کمربند

از دیگر ترندهای معروف، ترند کلاه و کمربند است. همانطور که می‌دانید استفاده از کلاه در ایران برای خانم‌ها در مهمانی‌ها خیلی مرسوم نیست در عوض می‌توانید از توربان‌های زیبا به جای کلاه استفاده کنید. همچنین می‌توانید از کمربند در ترندهای مانتوی بهاره استفاده نمایید و باعث شیک‌تر شدن تیپتان شوید.

ترند رنگ‌های در هم آمیخته

یکی دیگر از ترندهای معروف که در ترندهای مانتوی بهاره نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد، ترند رنگ‌های در هم آمیخته است. یعنی لباس‌هایی که با استفاده از درهم آمیختگی رنگ‌ها با هم ترکیب شده‌اند و یک طرح زیبا و شلوغ را خلق کرده‌اند. اگر به دنبال یک ترند خاص و متفاوت هستید، ترند رنگ‌های درهم آمیخته را از دست ندهید.

نکات کلیدی در انتخاب یک مانتو شیک

رنگ مانتو بهاره

از دیگر مواردی که در ترندهای مانتوی بهاره حائز اهمیت است، رنگ مانتوی بهاره بوده که با توجه به رنگ پوست هر فرد متفاوت است. یعنی می‌توان گفت بهترین معیار رنگ پوست بوده، و سپس سراغ سلیقه و رنگ‌های زیبای آن مدل مانتو می‌رویم.

مثلا ممکن است یک مدل مانتو رنگی بسیار خاص و زیبا داشته باشد، اگر آن رنگ با پوست شما همخوانی دارد، می‌تواند گزینه مناسبی برای مانتو بهاره‌تان باشد اما اگر به شما نمی‌آید خاص بودن آن اصلا به چشم نخواهد آمد.

جنس مانتو بهاره

یکی دیگر از مواردی که در ترندهای مانتوی بهاره مهم است، جنس پارچه مانتو بوده چرا که جنس پارچه نقش زیادی در جلوه آن دارد. پارچه‌هایی که کمتر چروک می‌شوند، پرز نمی‌شوند، نه خیلی ضخیم و نه خیلی نازک هستند، مناسب فصل بهار است. در خرید مانتوی بهاره دقت کنید که تنها به مدل و رنگ آن توجه نکنید بلکه جنس پارچه را مورد بررسی قرار دهید تا به راحتی خراب نشود و آسیب نبیند.

ترند اکسسوری های بهاره

پس از توجه به ترندهای مانتوی بهاره لازم است تا سراغ ترند اکسسوری‌های بهاره هم برویم. چرا که علاوه بر مانتوی بهاره به اکسسوری‌هایی که آن را زیباتر نشان دهد، نیاز است تا تیپی متفاوت و زیبا رقم بزنید.

یکی از ترندهای اکسسوری می‌تواند کفش‌های زیبا و خاص باشد که متناسب با بقیه استایل شما است. اگر تیپی مجلسی دارید، حتما از کفش‌های پاشنه بلند استفاده کنید.

اگر تیپتان اسپرت است، کفش‌های تخت گزینه مناسبی برای شما به حساب می‌آید. از دیگر ترندهای اکسسوری می‌توان به جواهرات اشاره کرد. گردنبندهای زنجیری می‌تواند گزینه مناسبی برای ست کردن با ترندهای مانتوی بهاره باشد. همچنین عینک‌های آفتابی یکی دیگر از ترندهای اکسسوری بوده که می‌تواند به جذاب‌تر شدن استایلتان کمک کند.

ترندهای اکسسوری دیگر که شامل زیوآلاتی است از جنس استیل و …، بیشتر در مدل‌های فشن هستند و مناسب تیپ‌های جدید و غیر معمول است. اگر به دنبال تیپ‌های متفاوت هستید باید از اکسسوری‌های متفاوت و خاص هم استفاده کنید. البته همیشه متفاوت بودن به معنای زیبایی نیست بلکه می‌تواند آن نیاز منحصر به فرد بودن را در افراد ارضا کند.

شال و روسری بهاره

از ترندهای مانتوی بهاره که بگذریم، لازم است تا شال و روسری‌هایی را با آن ترندها ست کنیم. این شال و روسری‌ها باید دارای طرحی خاص و زیبا باشند. البته بسته به نوع مانتو بهاره باید شال و روسری مدنظرتان را انتخاب کنید.

اگر مانتویتان شلوغ است، یک شال یا روسری ساده انتخاب کنید. همچنین ایجاد هارمونی در تمام استایلتان یکی دیگر از مواردی است که می‌تواند به خوشتیپ بودن شما در فصل بهار و ایام عید نوروز کمک کند.

از کجا مانتو شیک بخرم؟

حال که با ترندهای مانتوی بهاره آشنا شدید، لازم است تا به دنبال یک فروشگاه خوب برای خرید مانتو بروید. باید بگویم که فروشگاه خوب صرفا فروشگاه‌های حضوری نیستند بلکه فروشگاه‌های آنلاین بسیاری وجود دارند که از ترندهای مانتوی بهاره در کالکشن بهاره‌شان استفاده می‌کنند.

یکی از نکات قابل توجه در خرید مانتو این است که شما باید فرم بدنتان را شناسایی کنید، سپس اقدام به خرید آنلاین یا حضوری نمایید. چه بسا فرم مانتویی را در ژورنال یا تن مانکن می‌بینید و خوشتان می‌آید، ولی آن ترند مناسب اندام شما نیست.

پس اول از همه به شناخت کافی از اندامتان برسید و مدل‌هایی که مناسب فرم بدنتان است را بیابید سپس اقدام به خرید نمایید.

در قدم آخر هنگام خرید مانتو تمام ترندهای مانتوی بهاره را در نظر بگیرید. یعنی صرفا به یک مدل خاص نچسبید و مدل‌های دیگر را هم امتحان کنید. شاید آن مدلی که اصلا به چشمتان نمی‌آمده در تنتان بسیار زیبا و شیک دیده شود.

در خریدهای آنلاین ابتدا تمام مدل‌ها را با دقت ببینید سپس سفارش دهید. در این مورد لازم است تا سایزتان را به صورت دقیق بدانید.

سخن آخر

انواع ترندهای مانتوی بهاره را معرفی کردیم. شما می‌توانید با توجه به سلیقه خودتان و همچنین لباس مناسب اندامتان، اقدام به خرید و تهیه یکی از این ترندها نمایید. در کنار ترندهای مانتو بهاره، انواع ترندهای بهاره، اکسسوری‌های بهاره و شال و روسری بهاره را معرفی کردیم. برای داشتن یک تیپ جذاب لازم است تا همه آنها را با هم رعایت کنید.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *