زنانه, سبک پوشیدن

ترند لباس مجلسی با توجه به فرم اندام

ترند لباس مجلسی با توجه به فرم اندام

ترند لباس مجلسی

این روزها با پیشرفت صنعت مد و ترویج آن در فضای مجازی، افراد بیشتری سعی بر این دارند تا طبق ترند و مد پیش روند. این امر تا جایی پیش رفته است که اکثر خانم‌ها برای انتخاب لباس مجلسی برای انواع مراسمات خود، از جمله خانوادگی، رسمی یا حتی عروسی از ترند لباس مجلسی استفاده می‌کنند.

می‌دانیم که امروز همچون گذشته توجه صرفا از مدل لباس برداشته شده و در عوض تمرکز بر این است که افراد با هر فرم از اندامی که دارند، بهترین انتخاب را داشته باشند. در واقع می‌توان گفت که ترند لباس مجلسی، بهترین انتخاب برای فرم بدن هر فرد است.

قبل از انتخاب لباس مجلسی، لازم است برای هر چه بهتر دیده شدن استایل خود، فرم اندام خود را بشناسید تا بهترین گزینه را برای خود انتخاب نمایید.

انتخاب لباس مجلسی و چگونگی تشخیص فرم اندام

همانطور که قبلا خواندید، برای اینکه بهترین استایل را برای خود رقم بزنید لازم است که فرم اندام خود را بشناسید.

برای این کار:

ابتدا در مقابل آینه‌ای تخت بایستید. دقت نمایید که کدام قسمت از اندام شما بزرگتر یا پرتر از سایر قسمت‌های بدنتان است.(شکم، ران یا سینه)

سپس به قسمت دوم بدن (میانی) بدنتان که شکم و پهلوهایتان می‌شود دقت نمایید. به این دقت کنید که انحنای بین بالاتنه و پایین‌ تنه‌تان چقدر است.

در مرحله بعد برای دقت بیشتر، با متر باریک‌ترین و پهن‌ترین قسمت بین سینه، شکم و باسن خود را پیدا کنید.

برای انتخاب لباس مجلسی، توصیه می‌شود برای سینه و باسن بزرگترین اندازه، و برای میان تنه‌تان باریک‌ترین قسمت را انتخاب کنید.

ترند لباس مجلسی با توجه به فرم اندام

سپس:

 1. اگر بزرگی اندامتان در قسمت سینه، ران و باسن تقسیم شده باشد و اندامتان به  حالت 8 انگلیسی باشد، اندام شما جزء جذابترین اندام‌ها یعنی ساعت شنی است.
 2. اگر بزرگی اندامتان در سینه‌ها و شانه‌هایتان جمع شده باشد و در عوض ران و باسن باریکی دارید، شما اندامی توت فرنگی یا مثلثی وارونه دارید.
 3. اگر سنگینی و وزنتان در قسمت میانی جمع شده باشد، شما اندام سیبی هستید.
 4. اما اگر وزن و سنگینی بدنتان در پایین‌ تنه‌تان یعنی باسن و ران جمع شده باشد، شما اندام گلابی هستید.
 5. و در آخر اگر سنگینی و وزن بدنات در قسمت میانی و پهلوهایتان جمع شده است و باسن و سینه نسبتا لاغرتری دارید، شما دارای اندامی مستطیلی یا خط‌کشی هستید.
ترند لباس مجلسی با توجه به فرم اندام

انتخاب ترند لباس مجلسی با توجه به فرم اندام

ما سعی بر این داریم تا شما را با توجه به شناختی که از فرم اندامتان پیدا کرده‌اید، با مناسب‌ترین ترند لباس مجلسی مناسب با فرم بدنتان آشنا سازیم:

اندامی با فرم ساعت شنی:

شما باید لباسی را انتخاب کنید که تناسبی بین بالاتنه و پایین‌تنه‌تان ایجاد کند. برای مثال اگر بالاتنه‌تان را جذب انتخاب می‌کنید، پایین‌تنه یا اصطلاحا دامن لباستان را هم جذب برگزینید.

ترند لباس مجلسی با توجه به فرم اندام

اندامی با فرم مثلثی وارونه:

شما بهتر است لباسی را انتخاب کنید که توجه را از سمت شانه‌هایتان به سمت پایین‌تنه‌تان سوق دهد. بهترین ترند لباس مجلسی برای شما با فرم توت فرنگی، لباس‌هایی است که بالاتنه آن‌ها تنگ، جذب و پایین‌تنه‌شان پف‌دار است.

ترند لباس مجلسی با توجه به فرم اندام

اندام سیبی شکل:

قطعا در انتخاب لباس مجلسی باید توجه‌تان به باریک‌تر نشان دادن شکم و کمرتان باشد. توصیه می‌کنیم لباس‌هایی انتخاب کنید که از زیر سینه تنگ می‌شوند.

ترند لباس مجلسی با توجه به فرم اندام

اندامی با فرم گلابی:

افرادی با فرم اندام گلابی باید توجه مخاطب را به قسمت بالاتنه‌شان جلب کنند.برای این کار بهتر است برای بالاتنه‌تان از طرح‌های شلوغ مثل پارچه‌های گلدار، پر، پولکی و همچنین از پارچه‌های پفی استفاده کنید. برای پایین‌تنه هم توصیه می‌شود از دامن‌های پفی استفاده نمایید.

ترند لباس مجلسی با توجه به فرم اندام

اندامی با فرم مستطیلی:

به این دست از افراد توصیه می‌شود تا لباس‌هایی را انتخاب کنند که کمرشان را باریک‌تر از آنچه که هست نشان دهد. این افراد بهتر است لباس‌هایی را انتخاب کنند که بالاتنه و پایین‌تنه‌شان یک حجم (پف‌دار یا راسته) باشد.

ترند لباس مجلسی با توجه به فرم اندام

حال بهتر است بدانید که

اگر اندام پری دارید:

اگر شما اندامی پرتر از بقیه افراد دارید، باید توجه داشته باشید که وزن و بزرگی اندامتان در کدام قسمت از بدنتان جمع شده است ( بالاتنه، پایین تنه یا قسمت میانی که شامل شکم و پهلوها می‌شود)؛ زیرا ممکن است بزرگی در پاها، شکم یا در هر جفت آنها جمع شده باشد. باید توجه داشته باشید که لباس مجلسی و دامنی که جذب است و به پاهایتان می‌چسبد، مناسب استایل شما نیست.

به طور کلی اگر درشتی پاهایتان بیشتر از هر قسمت دیگری از بدنتان جلب توجه می‌کند، بهترین ترند لباس مجلسی برای شما، لباس‌هایی با دامن پف‌دار است. حدالمقدور از لباس‌هایی با دامن تنگ مثل مدل ماهی را انتخاب نکنید.

در ضمن یقه مناسب افرادی با اندام گلابی، یقه‌های بسته و پوشیده، یقه هفت که میزان باز یا بسته بودنش را خودتان متناسب با سلیقه و مدل لباستان انتخاب می‌کنید یا یقه‌هایی به شکل قلب، است.

اگر اندامتان به شکل گلابی است:

واضح است که شما باسن و ران چاق‌تری نسبت به سایر اعضای بدنتان دارید و همچنین سینه و کمر ظریف‌تری نسبت به سایر قسمت‌های بدنتان دارید.

ترند لباس مجلسی برای این دست از افراد، لباس‌هایی با یقه دکلته (قلبی و صاف)، یقه کج و یقه آف‌شولدر است.

پیشنهاد می‌شود که از پارچه‌هایی استفاده کنید که سنگین یا لخت نباشند، چرا که باعث می‌شود پارچه با نمایی لخت روی پاهایتان افتاده و اندامی ناموزون که از زیبایی استایل شما می‌کاهد، می‌بخشد.

توصیه می‌شود افراد با فرم اندام گلابی از پارچه‌های سبک و پفی که پوشش خوبی برای باسن و پاهایتان به حساب می‌آید، استفاده کنید.

بهترین نوع دامن در ترند لباس مجلسی برای این دست از افراد، دامن‌هایی به شکل (A) که چسبان هم نیستند و کمری تنگ دارند، است. این افراد به دلیل استایل مناسبی که دارند می‌توانند از دامن‌های پفی و راسته هم استفاده کنند.

توصیه می‌شود رنگ لباس‌های پایین‌تنه تیره، ساده و در مقابل پارچه‌های بالاتنه روشن و طرح‌دار انتخاب شود.

اگر اندامتان ساعت شنی است:

برای اینکه فرم تعادلی بدنتان بهم نریزد، بهتر است که خط کمرتان را پنهان نکنید. برای این کار توصیه می‌شود که ترند لباس مجلسی‌ای انتخاب کنید که روی کمرتان تنگ شود یا اینکه کمربند ببندید.

برای اینکه فرم بدنتان زیباتر از آنچه که هست به نظر بیاید، توصیه می‌شود که قسمت سینه و باسن‌تان طرح‌ها و برش‌های بیشتری داشته باشد. برای مثال می‌توانید قسمت سینه را  چین‌دار و باسن را پف‌دار انتخاب کنید.

اما باید توجه داشته باشید که هم‌زمان بر روی هر دو قسمت متمرکز شوید و دیتل اضافه نمایید. برای مثال اگر لباس مجلسی‌ای که بر تن می‌کنید، قسمت بالاتنه و سینه آن چین‌دار باشد و در عوض قسمت پایین‌تنه و باسن آن جذب و تنگ باشد، اندامی ناموزون‌تر از آنچه که فکر می‌کنید به شما می‌دهد.

اگر اندام شما به شکل مستطیل است:

می‌دانید که این دست از افراد عرض بالاتنه، میان‌تنه و پایین‌تنه‌شان هم اندازه است و غالبا افرادی پر و چاق هستند.

برای این دست از افراد توصیه می‌شود تا لباس‌هایی انتخاب کنند که کمرشان را باریک‌تر و در عوض سینه و باسن‌شان را پرتر نشان دهد. بدین صورت که:

 1. قسمت بالاتنه لباس (سینه)، پف‌دار باشد. ( می‌توان از پارچه‌های توری و پر‌ دار استفاده کرد).
 2. توصیه می‌شود یقه‌هایی انتخاب کنید که بالاتنه شما را درشت‌تر نشان دهد، مثل یقه‌های دکلته.
 3. کمر لباستان تنگ باشد، برای این کار باید کمر لباس، دوختی تنگ داشته باشد یا از کمربند استفاده شود.

برای پایین‌تنه این دست از افراد توصیه می‌شود دامن‌هایی انتخاب کنند که چسبان نباشد و در عوض پف‌دار باشد.

برای قد لباس کلیه افراد هم توصیه می‌شود که هر چه ران و پاهای بزرگ‌تر و چاق‌تری دارند، از دامن‌های بلند استفاده کنند.

یک رنگ بودن بالاتنه و پایین‌تنه بر کشیده‌تر و بلندتر دیده شدن شما تاثیر بسزایی دارد. این روزها برخلاف گذشته که تمرکز صنعت مد بر روی طرح و مدل لباس مجلسی بوده است، بر روی طرح پارچه است. دنیای امروز ترند لباس مجلسی بر روی لباس‌هایی با مدل‌های ساده اما پارچه‌های کار شده مانور می‌دهد.

برای مثال:

 1. لباس‌های مجلسی‌ با طرح پوست حیوانات.
 2. لباس‌های پولکی و لباس‌هایی با پارچه شاین و ترکیب رنگ‌های آن.
 3. لباس مجلسی‌هایی با رنگ‌های نئونی که امروزه طرفداران خاص خود را هم دارد.
 4. لباس مجلسی‌هایی با پارچه‌های گلدار (ترکیب رنگ گل‌ها و ترکیب گل‌های درشت و ریز در یک لباس)
 5. لباس‌هایی با پارچه پلیسه که اتفاقا جایگاه ویژه‌ای در دنیای مد و فشن پیدا کرده است.
 6. لباس‌هایی با پارچه‌های گیپور (که اغلب از طرح اولیه گیپور در دوخت لباس استفاده می‌کنند یا پس از اتمام دوخت اولیه به سلیقه مشتری، طرح دلخواه را بر روی لباس نقش می‌بندند) و …

یقه پرطرفدار ترند لباس مجلسی

اگر گشت و گذاری در سایت‌ها و وبسایت‌های اینترنتی مد و فشن داشته باشید، خواهید دید که یقه پرطرفدار امسال، لباس‌هایی با یقه اصطلاحا قایقی است که مناسب همه افراد با هر نوع فرم بدنی است.

این مدل یقه که با هر نوع دامنی همخوانی دارد، جزء ترند سال به حساب می‌آید. یقه‌های قایقی با هر نوع آستین از جمله بلند، سه ربع و… ست می‌شود.

اگر می‌خواهید استایلی چشم‌گیر داشته باشید به شما توصیه می‌کنیم تا از پیراهن‌های ماکسی مخصوص شب که دارای آستین بلند، کمر امپراطوری و دنباله‌ای بلند و زیبا دارد استفاده کنید.

نکات مهم قبل از خرید ترند لباس مجلسی

 1. به فرم صورت خود توجه کنید

لازم است قبل از خرید یا دوخت لباس مجلسی به فرم صورت خود همچون فرم اندام خود که قبلا به آن اشاره کردیم، توجه کنید. فرم صورت همچون فرم بدن در چگونگی استایل شما نقش بسزایی دارد. برای مثال توصیه می‌شود خانم‌هایی با فرم صورت مثلثی شکل به سمت یقه‌های دلبری و گرد بروند.

 1. فراموش نکنید که تناسب بین رنگ پوست و مو به زیباتر شدن استایلتان کمک می‌کند

اگر قصد شرکت در یک مهمانی یا مراسمی را دارید که می‌خواهید قبل از شرکت در آن موهای خود را رنگ کنید، بهتر است که به تناسب بین رنگ پوست و موهایتان توجه کنید. چرا که تناقض بین رنگ پوست و مو باعث می‌شود که پوست شما تیره‌تر از حالت معمول، و رنگ پریده‌تر از حالت عادی به نظر برسید.

سپس متناسب با رنگ مو و پوستتان، رنگ ترند لباس مجلسی‌تان را انتخاب نمایید. برای مثال افرادی با رنگ پوست جو گندمی بهتر است که به لباس‌های مجلسی‌ای با رنگ‌های روشن فکر کنند.

 1. لباس مجلسی را متناسب با مکانی که می‌خواهید در آن شرکت کنید، انتخاب کنید

همه ما می‌دانیم که مرز بسیار باریکی بین جذاب بودن و زننده بودن وجود دارد، که افراد با توجه به دقت و سلیقه خود این مرز را رعایت می‌کنند. پوشیدگی یا باز بودن لباس شما بسته به محیطی است که در آن شرکت می‌کنید. همچنین رنگ لباسی که بر تن می‌کنید بسته به محیطی است که در آن حضور دارید.

برای مثال همه می‌دانید که برای یک مهمانی رسمی لباس‌های کوتاه و باز با رنگ‌های شاین، اصلا مناسب نیست.

در پایان

به لباس‌های مجلسی‌ای که در یک بازه زمانی­ در صنعت مد بیشتر به چشم می‌آیند و برای طراحی آنها وقت و زمان بیشتری صرف می‌شود، “ترند لباس مجلسی” گفته می‌شود. اما امروزه بر خلاف گذشته که توجه صنعتگران مد بر مدل لباس بوده است، توجه بر روی بهترین انتخاب و مدل برای افراد با توجه به استایلشان است. شما می‌توانید با توجه به نکاتی که راجب استایل بدن و صورت خود دریافت کرده‌اید، بهترین انتخاب را داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *