زنانه, سبک پوشیدن

ترند لباس ورزشی زنانه

ترند لباس ورزشی زنانه

ترند لباس ورزشی زنانه چیست؟

همانطور که می‌دانید منظور از ترند لباس ورزشی زنانه آن دسته از لباس‌های مناسب ورزشی است، که در سال جدید مد می‌شود. و بانوان از دسته‌های مختلف ترند لباس ورزشی اقدام به خرید البسه ورزشی می‌کنند. این ترندها بسته به شرایط جامعه و سلیقه افراد سال به سال متفاوت است و جهت خاصی را پیش می‌گیرد.

همیشه ورزشکارها از جذابیت خاصی برخوردار هستند. جذابیت ظاهری که به خاطر داشتن عضلات قوی به کنار، به علت تخلیه استرس و افزایش ترشح هورمون‌های شادی‌آور نیز  ورزشکاران، خوش اخلاق بوده و محبوبیت بیشتری دارند.

برای خانم‌ها، داشتن سلامت جسمی و روحی، اهمیت بسیاری داشته و همواره با روش‌های مختلف، سعی در افزایش سلامتی خود دارند. همانطور که می‌دانید بهترین روش برای افزایش سلامتی، ورزش کردن است. این را بدانید که به راحتی می‌توانید هم در خانه ورزش کنید و هم در باشگاه. اما در این بین یک نکته مهم وجود دارد و آن هم پوشیدن لباس مناسب ورزش است. در این مطلب، با بررسی ترند لباس ورزشی زنانه، شما را در انتخابی بهتر و متناسب با مد روز، راهنمایی می‌کنیم.

ترند لباس ورزشی زنانه

مدل‌های ترند لباس ورزشی زنانه

این روزها، انواع مختلفی از لباس‌های ورزشی زنانه در بازار، به فروش می‌رسند. می‌توانید لباسی ساده و یا لباسی مطابق با مد روز را انتخاب کنید. بعضی از ورزشکاران ترجیح می‌دهند لباسی پوشیده انتخاب کرده تا عرق بدنشان را جذب کند. بعضی دیگر نیز به اکسیژن رسانی بیشتر توجه دارند. از این رو، لباسی که آزادی عمل بالاتری برایشان فراهم می‌کند را انتخاب می‌کنند.

ابتدا ترند لباس ورزشی زنانه که کمپانی‌های مختلف در سال ۲۰۲۰، در پیش گرفته‌اند را بررسی کرده و بعد از آن، سایر مدل‌ها را معرفی می‌کنیم.

1. سویشرت

اگر به سایت‌های کمپانی‌های معتبر و نام آشنای دنیا سری بزنید، خواهید دید که سویشرت جزء اولین گزینه‌هایی است که به چشم می‌خورد. سویشرت‌هایی که همگی طرح‌های ساده دارند و تمام شلوغی طرحشان شامل یک خط ساده یا یک نوشته کوچک می‌شود.

پوشیدن سویشرت یا کاپشن ورزشی در ورزش‌های هوازی، تنها از خنک شدن ناگهانی عرق و اسپاسم عضلانی شما جلوگیری نمی‌کند. بلکه انتخابی بی‌نظیر برای پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری در محیط باز است.

ترند لباس ورزشی زنانه
ترند لباس ورزشی زنانه

2. نیم‌ تنه

نیم‌ تنه یکی از محبوب‌ترین انتخاب‌ها در میان بانوان است. در ابتدای سال ۲۰۲۰، ترند لباس ورزشی زنانه ، نیم‌ تنه و لگ معرفی شد. در سال ۲۰۱۹ شاهد نیم‌ تنه‌هایی با یقه گرد و کوچک بودیم و تمام تنوع این دسته از لباس‌های ورزشی، در مدل پشت لباس بود.

با این حال در سال ۲۰۲۰، سلیقه طراحان متفاوت شده و در طراحی نیم تنه‌ها، خلاقیت بیشتری ایجاد کرده‌اند. تنوع طرح در ترند لباس ورزشی زنانه امسال، بسیار بالا است اما طرح‌های کلی شامل بندهای ضربدری، بندهای نازک، ساده و حلقه آستین‌های قهرمانی می‌شود.

نکته خیلی مهم در زمان تهیه لباس ورزشی، سایز مناسب و صحیح است. این نکته در خصوص نیم تنه، اهمیت بیشتری دارد. باید توجه کنید که سایز نیم تنه با اندام شما، متناسب باشد. اگر لباسی تنگ انتخاب کنید، اندامتان تحت فشار بوده و علاوه بر ظاهر نامناسب، مشکلات جسمانی نیز ایجاد می‌کند. همچنین سایز بزرگتر نیز به تن‌تان آویزان بوده و اصلا جلوه زیبایی ندارد.

ترند لباس ورزشی زنانه
ترند لباس ورزشی زنانه

3. لگ

لگ انتخابی همیشگی است و تابستان و زمستان نمی‌شناسد. در ترند لباس ورزشی زنانه امسال هم لگ را در میان برترین‌ها می‌بینیم. این بار به راحتی لگ‌ها توجه بیشتری شده است. کش کمر آن‌ها پهن بوده و کشسانی بهتری دارند. به این ترتیب، بانوان ورزشکار بدون اینکه برای اجرای حرکات ورزشی به بدن خود فشار بیاورند، به راحتی ورزش می‌کنند.

لگ‌های ورزشی علی‌رغم بلند بودن، به پا می‌چسبند و اصلا آزادی عمل را از ورزشکاران، نمی‌گیرد. بهتر است لگ‌هایی ساده انتخاب کنید تا در زمان برگشت از باشگاه، مجبور به تعویض آن نباشید. چرا که همه می‌دانیم عوض کردن یک لباس ورزشی چسبان، بلافاصله بعد از یک ورزش نفس گیر، اصلا کار ساده‌ای نیست.

ترند لباس ورزشی زنانه
ترند لباس ورزشی زنانه

4. تاپ

تاپ همیشه طرفداران بسیاری دارد. چه در منزل باشید یا در یک مهمانی نسبتا رسمی، تاپ‌ها همیشه گزینه‌های پر مخاطبی هستند. در ترند لباس ورزشی زنانه نیز، توجه جالبی به تاپ شده است. بندهای تاپ‌های مدل قهرمانی، به گونه‌ای طراحی شده‌اند که آزادی عمل فوق العاده‌ای به شما داده و دست کمی از نیم تنه‌های ورزشی ندارند.

با پوشیدن تاپ می‌توانید حالت دست و بدن خود را در هنگام ورزش کردن بررسی کرده و مدل ورزشی صحیح را اجرا نمایید. همچنین با طراحی خاصی که دارد، فرمی جذاب به استایل شما می‌بخشد. امکان تنفس راحت پوستی نیز، مزیت دیگر انتخاب تاپ قهرمانی برای ورزش کردن است.

ترند لباس ورزشی زنانه
ترند لباس ورزشی زنانه

5. تیشرت

تیشرت هم محبوبیت خاص خود را دارد و افراد زیادی بدون توجه به ترند لباس ورزشی زنانه و تنها با احساس راحتی خود، آن را انتخاب می‌کنند. با این حال، در ترند ۲۰۲۰، تیشرت هم دیده می‌شود. بعضی از بزرگترین کمپانی‌های البسه ورزشی، به طراحی تیشرت‌های ساده با آستین بلند، روی آورده‌اند.

در انتخاب تیشرت، لباسی را تهیه کنید که دست و پای‌ شما را نبندد. همانطور که تنگ بودن لباس، مخصوصا در ناحیه آستین و حلقه آستین، آزار دهنده است، لباس‌های خیلی گشاد نیز انتخابی نامناسب برای ورزش کردن هستند.

ترند لباس ورزشی زنانه
ترند لباس ورزشی زنانه

6. شلوار

مسلما بهترین ست برای تیشرت، شلوار خواهد بود. در طراحی شلوارهایی که امسال می‌بینیم، پایین پاچه شلوار، کش‌های پهنی دوخته شده است. به این ترتیب، بانوان ورزشکار بدون هیچ دغدغه‌ای، می‌توانند حتی بالانس بزنند.

ست تیشرت و شلوار، زیبایی خاصی دارد و با همراهی سویشرت، به یک ست ورزشی کامل تبدیل می‌شوند. در ترند لباس ورزشی زنانه امسال، ست‌های جالب توجهی طراحی شده‌اند. با این حال، تمرکز طراحان، بر روی لگ‌های ورزشی، بیشتر از شلوار است.

ترند لباس ورزشی زنانه
ترند لباس ورزشی زنانه

7. شلوارک

شلوارک‌های ورزشی هم با نیم تنه و هم با تاپ یا تیشرت، به خوبی ست می‌شود. همچنین ورزشکاران می‌توانند با راحتی بیشتری ورزش‌های مربوط به پا را انجام دهند. پوشیدن شلوارک، علاوه بر موارد بالا، امکان تنفس پوستی را به خوبی برای بانوان ورزشکار، فراهم می‌کند. در میان ترند لباس ورزشی زنانه امسال، شلوارک‌های ساده و کوتاه، بیشتر از شلوارک‌هایی که قدشان تا ساق یا زانو می‌رسد، به چشم می‌خورند.

ترند لباس ورزشی زنانه
ترند لباس ورزشی زنانه

8. دامن ورزشی

این روزها کمتر کسی به سراغ این گزینه می‌رود. دیگر مانند گذشته، دامن‌های کوتاه ورزشی، جایی میان ترند لباس ورزشی زنانه ندارد. با این حال اگر با پوشیدن آن احساس راحتی بیشتری دارید، بدون پشیمانی به سراغش بروید.

ترند لباس ورزشی زنانه

9. جوراب

تنها گزینه مهم در انتخاب کوتاه یا بلند بودن جوراب، سلیقه خود شما است. با انتخاب شلوار یا لگ ورزشی، فقط می‌توانید به پوشیدن جوراب کوتاه، فکر کنید. در عین حال، اگر شلوارک یا دامن‌های ورزشی را انتخاب می‌کنید، انواع جوراب‌های مچی، ساق‌دار کوتاه و  بلند، گزینه‌های مختلفی هستند که پیش روی شما قرار دارند.

ترند لباس ورزشی زنانه

10. کتانی یا کفش ورزشی

در انتخاب کفش ورزشی، دقت بسیاری به خرج دهید. در ترند لباس ورزشی زنانه امسال، کتانی‌هایی با طرح و رنگ‌های مختلف به چشم می‌خورند. با این حال، نکته مشترک در همه آن‌ها، سبک بودن کتانی و تناسب آن با فرم کف پا است.

اگر کف پای صافی دارید یا استخوان انگشت شصت تان، انحراف دارد، به فروشگاه‌های مخصوص کفش و کتانی طبی رفته تا یک جفت کتانی ورزشی زیبا و متناسب با پای خود شما، برای‌تان طراحی و آماده کنند.

ترند لباس ورزشی زنانه

طرح ترند لباس ورزشی زنانه

طراحان در سال‌های اخیر، تنوع بالایی را وارد کار خود کرده و هر سال، شاهد طرح‌های متفاوتی هستیم. برای مثال، در سال ۲۰۱۷ طرح های گل‌گلی و در سال ۲۰۱۸ طرح‌های آبرنگی، بیشترین عرضه و تقاضا را داشتند.

امسال، طرح‌های ساده از محبوبیت ویژه‌ای برخوردار هستند و تمرکز بر روی برش پارچه است. در بعضی قسمت‌ها مثل ساق‌پا، برشی اریب زده شده و به جای پارچه اصلی، از تور با کیفیت و هم رنگ پارچه استفاده می‌شود. لباس‌هایی که درخشان و براق به نظر می‌آیند، جای طرح‌های شلوغ قبلی را گرفته‌اند. این طراحی هوشمندانه، به البسه‌ای که به ظاهر، بسیار ساده هستند، جلوه جذابی بخشیده است.

رنگ ترند لباس ورزشی زنانه

در ترند لباس ورزشی زنانه امسال بر خلاف سال‌های گذشته، رنگ‌های تیره به چشم می‌خورند. در سال‌های پیش، انواع رنگ‌های شاد مثل قرمز، بنفش، سبز و غیره برای لباس‌های ورزشی رایج بود. با این حال، امسال شاهد طیف رنگی طوسی تا مشکی هستیم.

این رنگ‌ها، احساس قدرت داده و توان ورزشکار را نیز، افزایش می‌دهند. در عین حال، کارشناسان بر این باورند که پوشیدن لباسی که احساس راحتی به شما بدهد، در بالا بردن اعتماد به نفس‌تان تاثیر بسیاری دارد. پس اگر سلیقه شما با رنگ‌های تیره جور نیست، به سراغ رنگ‌های روشن‌تر و شادتر بروید.

نکات انتخاب بهترین جنس برای لباس‌های ورزشی

1. ارتجاع پذیری

مهم‌ترین نکته در انتخاب لباس ورزشی، تنفس و ارتجاع پذیری آن است. در سال ۲۰۱۷، لباس‌هایی کمی گشادتر، ترند بودند. طراحان در سال جاری، توجه بسیاری به تناسب سایز و در عین حال، ارتجاع بالای لباس‌ها دارند.

2. وزن سبک

مورد مهم دیگری که در ترند لباس ورزشی زنانه مد نظر قرار گرفته، سبک بودن لباس‌ها است. چرا که طی فعالیت ورزشی، لباس‌ها به اندازه کافی با جذب رطوبت بدن، سنگین می‌شوند. بنابراین، سبک بودن لباس، فاکتور مهمی در افزایش کیفیت آن محسوب می‌شود.

3. تنفس پذیری

همان‌طور که اشاره کردیم، تنفس پذیری لباس‌ها نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در صورتی که لباس منتخب‌تان، امکان عبور هوا را نداشته باشد، خیلی زود گرمتان شده و دیگر حوصله ادامه دادن ورزش را ندارید.

ترند لباس ورزشی زنانه

بهترین جنس الیاف پارچه لباس ورزشی چیست؟

نکته مهمی را باید پیش از توضیح الیاف مناسب بگوییم. اصطلاح لباس نخی، ارتباطی با الیاف خاصی ندارد. زیرا تمام الیاف، از نخ تشکیل شده‌اند و تنها تفاوت، در طبیعی یا مصنوعی بودن آن نخ است. ممکن است فروشندگان بازاری در هنگام خرید، با گفتن جنس نخی، شما را سردرگم کرده و لباسی با الیاف پلاستیکی را بفروشند. مطالعه نکات زیر، شما را در انتخاب بهترین جنس لباس ورزشی، یاری می‌کند.

1. نخ پنبه

همانطور که گفتیم برای انتخاب لباس مناسب، توجه به الیاف، مهم‌ترین نکته است. با توجه به فاکتورهای بالا، لباس‌های نخ پنبه بهترین انتخاب هستند. چرا که وزن بالایی نداشته و در عین حال، تنفس پذیری بالایی دارند.

الیاف نخ پنبه به خوبی رطوبت عرق را جذب خود می‌کند و بدون احساس ناراحتی می‌توانید ساعت‌ها به ورزش کردن، ادامه دهید. آزادی حرکتی که لباس‌هایی با این جنس دارند، قابل مقایسه با سایر الیاف نیست‌. این نوع الیاف، شما را در تابستان خنک و در زمستان گرم می‌کند.

همینطور لطافت فوق العاده‌ای که الیاف نخ پنبه دارد، از پوست بدن‌تان محافظت می‌کند. به همین دلیل همواره جنس نخ پنبه در ترند لباس ورزشی زنانه به چشم می‌خورد و آن را به انتخاب اول ورزشکاران مختلف، تبدیل کرده است.

ترند لباس ورزشی زنانه

2. ملانژ ورزشی

الیاف رایج دیگری که در تهیه لباس‌های ورزشی به کار می‌رود، ملانژ است. ملانژ در واقع یک جنس خاص نیست و به پارچه‌هایی که مخلوطی از الیاف مختلف دارند، ملانژ گفته می‌شود.

پارچه ملانژهای ورزشی شامل ۳۵ درصد الیاف نخ پنبه و ۶۵ درصد الیاف پلی‌استر می‌شود. به دلیل الیاف مصنوعی بالا، به این نوع پارچه، نایلونی نیز می‌گویند. اما چرا هیچ وقت پارچه‌های نایلونی در ترند لباس ورزشی زنانه جایی ندارد؟

لباس‌های ملانژ یا در اصطلاح، پلاستیکی، بر خلاف انعطاف پذیری بالا، تنفس پذیری ندارند. همین امر سبب عدم خنک شدن و باعث بالا رفتن دمای بدن می‌شود. اهمیت این مورد، زمانی پر رنگ می‌شود که بدانیم بالا ماندن دمای بدن حین فعالیت ورزشی، احتمال سکته قلبی را نیز افزایش می‌دهد.

همچنین لباس‌های نایلونی، رطوبت بدن را جذب نکرده و بعد از فعالیتی کوتاه، امکان تحرک آزادانه را کاهش می‌دهد. اگر تصمیم به خرید لباس‌های ورزشی ملانژ دارید، حتما جنس آستردار آن را انتخاب کنید. اهمیت آستر در شلوار، لگ و شلوارک‌ها بیشتر هم می‌شود. چرا که پوست بانوان حساسیت بیشتری داشته و با پوشیدن البسه پلاستیکی، خیلی زود قرمز و سوزناک می‌شود.

همواره طراحان و کمپانی‌های فعال در تولید البسه ورزشی، کیفیت را پیش از سایر موارد، مد نظر قرار می‌دهند. به همین جهت جنس ترند لباس ورزشی زنانه، نخ پنبه انتخاب شده و لباس‌ها را با نوع سبُک این پارچه تهیه می‌کنند.

تاثیر فصل در انتخاب لباس ورزشی

همانطور که می‌دانیم، آغاز سال میلادی جدید، اوایل زمستان است. کمپانی‌های مطرح در رونمایی آغازین خود، تنها لباس‌های ورزشی فصل گرم را معرفی نکرده و ست‌های ورزشی کامل، در ترند لباس ورزشی زنانه به چشم می‌خورند.

آن دسته از ورزشکارانی که تنها ورزش‌های داخل سالنی انجام می‌دهند، لازم است که به آزادی حرکتی خود بیش از فصل گرم یا سرد توجه کنند. در صورتی که پیاده‌روی یا دوچرخه‌سواری در فضای باز، ورزش مورد علاقه‌تان است، پوشش مناسب فصل را انتخاب کنید.

واضح است که پوشیدن سویشرت و شلوار در تابستان، شما را کلافه کرده و خیلی زود، ورزش را رها می‌کنید. اگر بنا به هر دلیلی مجبور به انتخاب پوشش کامل هستید، حتما به خنک بودن لباس و ارتجاعی بودنش، توجه ویژه‌ای داشته باشید.

بهترین لباس‌های ورزشی را از کجا بخریم؟

در گذشته، تنها با حضور در بازارهای البسه ورزشی، امکان یافتن و خرید بهترین کیفیت لباس ورزشی بود. با این حال، امروزه پیشرفت تکنولوژی، خدمات بسیاری به کاربران ارائه داده است.

کافی است که سری به سایت‌های برتر داخلی یا سایت‌های مرجع خارجی بزنید. بلافاصله ترند لباس ورزشی زنانه را خواهید دید. همانطور که می‌دانید، به دلیل محدودیت‌های ناشی از تحریم کشورمان، امکان خرید مستقیم از کمپانی‌های تولید کننده البسه ورزشی را نداریم.

سایت‌های داخلی بسیاری هستند که با ضمانت ۱۰۰٪ لباس‌های ورزشی روز را وارد کرده و به فروش می‌رسانند. البته مراجعه حضوری به بازار نیز می‌تواند راه دیگر خرید ترند لباس ورزشی زنانه باشد. اینکار اگر چه سرگرم کننده اما باعث خستگی و کلافگی‌تان نیز خواهد شد. چرا که دیدن ده‌ها مدل لباس از کمپانی‌های مختلف، انتخاب را برای‌تان سخت می‌کند.

پایان

در بالا، تمام ویژگی‌های ترند لباس ورزشی زنانه و بهترین کیفیت را بررسی کردیم. همچنین از طرح و رنگی که امسال مورد استقبال قرار گرفته‌اند نیز مثال‌هایی زدیم. با این حال نباید سلیقه شخصی را فراموش کرد. اگر رنگ‌های شاد را می‌پسندید، به جای ترند تیره ۲۰۲۰، به سراغ رنگ‌های صورتی و نارنجی بروید. در درجه اول، ورزش کردن و سلامتی اهمیت داشته و سایر موارد، در یک پله پایین‌تر قرار می‌گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *