زنانه, سبک پوشیدن

در خانه خوشتیپ باش

در خانه خوشتیپ باش

خوشتیپ بودن در خانه

خوشتیپ بودن خانم‌ها، تنها به لباسی که در مهمانی و خیابان می‌پوشند، بستگی ندارد. یک خانم خوشتیپ واقعی، می‌داند در هر موقعیتی چه لباس‌هایی بپوشد تا همیشه بدرخشد. در خانه خوشتیپ باش ! همانطور که می‌دانید طرز پوشش هر شخص، علاوه بر نشان دادن شخصیتی که دارد، می‌تواند باعث روحیه دادن به اطرافیان نیز باشد.

فراموش نکنید که ما بیشترین زمان خود را در خانه و کنار خانواده می‌گذرانیم. در این مقاله قصد داریم ترفندهایی که باعث خوشتیپ بودن در خانه می‌شود را با شما در میان بگذاریم.

ترفندهای خوشتیپ بودن در خانه

پوشیدن لباس‌های کهنه ممنوع

برای خوشتیپ بودن در خانه، قبل از هر چیزی به سراغ کمد لباس‌تان بروید و حسابی همه لباس‌ها را بررسی کنید. لباس‌های کهنه را دور بریزید و وسواس به خرج ندهید. حتی اگر از میان ۱۰ دست لباس، فقط ۲ دست از آن‌ها باقی ماند، اصلا به فکر برگرداندن‌شان به داخل کمد نباشید. مادامی که آن‌ها را نگهدارید، به فکر خرید لباس نو نخواهید بود.


از طرفی، پوشیدن لباس مندرس نیز احساس خوبی به شما نخواهد داد و به همین دلیل یا آن‌ها را نمی‌پوشید و یا با پوشیدن‌شان، حسابی توی ذوق‌تان می‌خورد و افسرده می‌شوید. بنابراین توصیه می‌کنیم که اصول فنگ‌شویی را دنبال کرده و در کنار ‌پیدا کردن راهکارهای جدید خوشتیپ بودن در خانه، از لباس‌های دوست داشتنی قدیمی‌تان، دست بکشید. برای لباس‌های جدیدی که قرار است مهمان کمدتان شود، فضای خالی ایجاد کنید.

در خانه خوشتیپ باش

اعتماد به نفس

حتی اگر یک طراح لباس ایتالیایی برای شما لباسی بی‌نظیر طراحی کند، تا زمانی که اعتماد به نفس‌تان ضعیف باشد، لباس جلوه و درخشش خاصی ندارد. یکی از اصلی‌ترین نکته‌ها برای خوشتیپ بودن در خانه یا هر جای دیگری، داشتن اعتماد به نفس است. افرادی که به خودشان اعتماد دارند، جذابیتی محسور کننده در شخصیت خود حفظ می‌کنند. جذابیتی مثل الماس  که حتی در تاریک‌ترین لحظات هم به زیباترین شکل ممکن می‌درخشد.

منظورمان این است که مهم‌تر از چیزی که به تن می‌کنید، می‌تواند آن چیزی باشد که در شخصیت و روحیه خود دارید. در این صورت چه یک تاپ و دامن خیلی ساده بپوشید یا یک پیراهن همه چیز تمام، زیبایی‌تان مثال زدنی خواهد بود. حتی اگر از ظاهرتان راضی نیستید، بپذیرید که این امر به انتخاب شما بستگی نداشته است. با خودتان دوست باشید و از خودتان حمایت کنید. به این ترتیب، چه در خانه باشید یا در مراسمی رسمی، همه نگاه‌ها به شما خواهد بود.

راحت باشید

در خانه، چیزی مهم‌تر از راحتی نیست. همه نکات کوچک و بزرگی که برای خوشتیپ بودن در خانه گفته می‌شوند، جهت احساس آرامش و راحتی هر چه بیشتر شما هستند. پس برای جلوه کردن زیبایی‌تان، خود را با پوشیدن لباس‌های ناراحت، معذب نکنید. از لباس راحتی، تیشرت و شلوارک گرفته تا لباس خواب، می‌توانید بسته به شرایط، هر چیزی که می‌پسندید را به تن کنید.

اگر سرمایی هستید، به فکر جذب کردن دیگران با پوشیدن لباس‌های نازک و کوتاه نباشید. زیرا دود این طرز فکر با سرماخوردگی به چشم خودتان می‌رود. در عوض با انتخاب لباس‌هایی راحت و ترکیب رنگی زیبا، بدون هیچ زحمتی، درخشش خود را به رخ دیگران بکشید.

لباس زیر مناسب انتخاب کنید

همه می‌دانیم که پوشیدن لباس زیر تنگ تا چه اندازه روی سلامتی، تاثیر منفی دارد. همینطور، ظاهر و فرم بدن را به شدت تحت تاثیر قرار داده و آدم را از قیافه می‌اندازد. هر چند که خوشتیپ بودن در خانه مثل هر موقعیت دیگری، از اهمیت برخوردار است اما فراموش نکنید که با پوشیدن لباس زیر نامناسب، به بدن خود آسیب می‌رسانید.

بهترین جنس برای لباس زیر، جنس نخ پنبه است. چرا که در تار و پود آن، خبری از الیاف مصنوعی نیست. به همین دلیل بدن‌تان حساسیتی بروز نداده و دچار مشکلات پوستی نمی‌شوید. همچنین با پوشیدن لباس‌های نخی، امکان اکسیژن رسانی به پوست بدن فراهم می‌شود. همانطور که می‌دانید بدون داشتن سلامتی، خوشتیپ بودن در خانه بی‌فایده است.

در خانه خوشتیپ باش

اصول شیک پوشی و خوشتیپ بودن در خانه

موقعیت شناس باشید

موارد بالا، نکاتی بودند که باید پیش از انتخاب لباس، مورد توجه قرار بگیرند. حالا که آن‌ها را مطرح کردیم، به سراغ ترفندهای اساسی شیک‌پوشی می‌رویم. برای خوشتیپ بودن در خانه، باید لباس‌ها را متناسب با موقعیت‌های مختلف انتخاب کرد. همانطور که می‌دانید، لباس راحتی بدترین انتخاب برای یک مهمانی رسمی به نظر می‌رسد. در حالی که عکس این ماجرا، چندان عجیب نیست. گاهی می‌توانید با دل خود راه بیایید و زیباترین و مجلسی‌ترین پیراهن‌تان را برای چند ساعتی به تن کرده و از پوشیدن آن، لذت ببرید.

در صورتی که لباس‌های خود را با توجه به موقعیت انتخاب کنید، شیک‌پوش‌تر خواهید شد. مثل یک ملکه، موقعیت شناس باشید. برای مثال زمانی که دوستان‌تان را به خانه دعوت می‌کنید، برای خوشتیپ بودن در خانه تاپ و دامن انتخاب مناسبی به نظر می‌رسد. در حالی که در مهمانی‌هایی که بزرگترها نیز در آن‌ها حضور دارند، پیراهن‌های ساده و شیک یا شومیزهای جذاب با شلوار راسته، به مراتب معقولانه‌تر از تیشرت و شلوارک هستند.

تنوع را فراموش نکنید

چیزی بیشتر از پوشیدن و دیدن لباس تکراری، حال آدم را نمی‌گیرد. برای خوشتیپ بودن در خانه تنوع به خرج دهید. گاهی بلوز آستین بلند و شلوار می‌تواند جذابیت بیشتری نسبت به سایر لباس‌ها داشته باشد. بعضی وقت‌ها هم پوشیدن پیراهن‌های زیبا که فرم بدن را به خوبی نشان می‌دهند، به تنهایی می‌تواند روحیه را افزایش دهد. البته می‌دانم که همه ما یک دست لباس راحتی در کمدهای‌مان داریم که هیچ وقت از پوشیدن آن خسته نمی‌شویم.

با این حال، پوشیدن لباس‌های مختلف، حالمان را بهتر می‎کند. به علاوه، گاهی در بین همین متنوع پوشی، به لباس‌هایی برمی‌خوریم که هیچ وقت فکرش را هم نمی‌کردیم که تا این اندازه به تن بنشیند، زیبایی و جذابیت‌مان را دو برابر کند. برای خوشتیپ بودن در خانه، می‌توان هر لباسی را امتحان کرد. کافی‌ست در آن لباس، احساس بهتری داشته باشید تا همان، بهترین انتخاب برای شما باشد.

در خانه خوشتیپ باش

در هر فصلی خوشتیب باش

برای خوشتیپ بودن در خانه، در کمد لباس‌ها، برای هر فصلی لباس مناسب را داشته باشید. در بهار، تونیک‌های حریر و در تابستان، تاپ و شلوارک‌های خنک می‌توانند گزینه‌های خوبی باشند. در حالی که در پاییز و زمستان، از لباس‌های نسبتا ضخیم، استقبال بهتری می‌شود. اگر گرمایی هستید و تحمل لباس‌های ضخیم را ندارید، ست لباس راحتی که طرح‌های زمستانی دارد، گزینه مناسبی است.

ست لباس‌های راحتی در هر طرح و رنگی در بازار به فروش می‌رسند. می‌توانید ست‌های مختلف اعم از ساده‌ترین طرح‌ها یا لباس‌هایی با عکس گوزن و تم قرمز کریسمسی که یادآور زمستان هستند را برای خوشتیپ بودن در خانه تهیه کنید. تنوع مدل این دست از لباس‌ها نیز چشم‌گیر است. از تاپ و شلوارک، تیشرت و شلوار گرفته تا تونیک‌های کوتاه و بلند یا پیراهن‌های نخی، هر مدلی را می‌توان در میان آن‌ها دید.

رنگ لباس متناسب با رنگ پوست

رنگ پوست همه افراد با هم متفاوت است. بعضی پوستی گندمی دارند و بعضی دیگر، سبزه‌رو هستند. یکی از اصول خوشتیپ بودن در خانه، می‌تواند توجه به تناسب رنگ پوست و لباس باشد. افرادی که رنگ پوست روشنی دارند، در انتخاب رنگ لباس، از گزینه‌های بیشتری برخوردارند. در حالی که هر چه طیف رنگ پوست، به سمت رنگ‌های تیره‌تر می‌رود، گزینه‌ها تغییر می‌کنند.

هر چند که لباس‌هایی با رنگ‌های تیره، جذابیت و ابهتی خاص به فرد می‌بخشد اما پوشیدن رنگ‌های روشن و شاد، تاثیر بی‌نظیری روی روحیه افراد می‌گذارد. حتی افرادی که سبزه هستند هم می‌توانند رنگ‌های شاد را انتخاب کنند. شاید رنگ آبی روشن برای خانم‌های برنزه مناسب نباشد اما رنگ‌های آبی کلاسیک یا صورتی ملایم، جذابیت و در عین حال، معصومیت جالبی به آن‌ها می‌بخشند.

الگو برداری کنید

اگر کسی را می‌شناسید که از نظرتان شیک‌پوش است، از او برای خوشتیپ بودن در خانه الگو بگیرید. تفاوتی ندارد که او یک مدل باشد یا کسی که از نزدیک می‌شناسید. گاهی با دیدن بعضی لباس‌ها به تن افراد مختلف، دری تازه از دنیای زیبایی در ذهنمان گشوده می‌شود. بعضی اوقات، ست‌هایی را می‌بینیم که هرگز فکرش را هم نمی‌کردیم بتواند انتخاب جذابی باشد. برای مثال، شاید ست کردن شلوار راحتی با تاپ مدل‌دار چندان جالب نباشد اما بعد از دیدن آن در یک عکس، نظرمان تغییر کند.

هر چند که پوشیدن لباس‌هایی با طراحی خاص و منحصر به فرد، جذابیتی ورای تصور دارد، با این حال حقیقتی که مطرح کردیم را هم نمی‌توان نادیده گرفت. بهتر است برای خوشتیپ بودن در خانه یا خیابان و مهمانی، هر لحظه به دنبال ایده‌های نو باشیم. گاهی این ایده‌ها را از لباس‌هایی که بر تن افراد یا در مجلات می‌بینیم، پیدا می‌کنیم. بنابراین توصیه می‌کنیم که از خیر الگوبرداری از دیگران نگذرید.

برند بپوشید

یکی از آسان‌ترین راه‌های خوشتیپ بودن در خانه، بررسی برندهای مختلف است. با پیشرفت همه جانبه دنیای مد و سرگرمی، کمپانی‌های حوزه مد و فشن، فعالیتی روز افزون دارند. حالا نه تنها لباس‌های شب و رسمی، بلکه لباس‌های ورزشی و حتی لباس‌های خانگی هم در دنیای مد حرفی برای گفتن دارند. علاوه بر مدل‌های متنوع، به دلیل طراحی حرفه‌ای و دوخت بی نقصی که در لباس‌های برند لحاظ شده، هرگز از خرید آن‌ها پشیمان نمی‌شوید.

خرید لباس‌های راحتی برند نسبت به لباس‌های معمولی، هزینه بیشتری در پی خواهند داشت. با این حال اگر کیفیت این دو نوع لباس را با هم مقایسه کنید، حتما از انتخاب برندها راضی خواهید بود. همانطور که می‌دانید، معروف‌ترین ضرب المثل انگلیسی می‌گوید:

“هنوز آنقدر ثروتمند نشده‌ام که جنس ارزان بخرم”. زیرا همه می‌دانیم که “هر چقدر پول بدی، آش می‌خوری.”

اصول شیک پوشی در خانه با توجه به سن

هم قدم با سن و سال‌تان حرکت کنید

هر چند که سن فقط یک عدد است و همه چیز به روحیه بر می‌گردد اما یکی از مهمترین نکات خوشتیپ بودن در خانه را می‌توان انتخاب لباس‌هایی با طرح و رنگ متناسب با سن دانست. پوشیدن مداوم رنگ‌های تیره مثل قهوه‌ای و غیره، برای خانم‌های جوان، انتخاب خوبی نیست. همینطور انتخاب رنگ‌های جیغ مثل قرمز، زرشکی و غیره برای خانم‌های میانسال، چندان جالب به نظر نمی‌رسد.

در خانه خوشتیپ باش

دختران جوان

در بازه سنی زیر ۲۰ سال، اصلا به رنگ‌های تیره فکر نکنید. تاپ، دامن، تیشرت و شلوارک‌هایی با رنگ‌های شاد، بهترین انتخاب برای شما هستند. برای خوشتیپ بودن در خانه بلوزهای فانتزی و دخترانه با طرح‌های خوش رنگ و لعاب به همراه شلوار جین نیز می‌توانند از لباس‌های مناسب برای دورهمی خانوادگی‌تان باشد.

بازه سنی ۲۰ تا ۳۰ سال

در این زمان، شما رسما بزرگسال محسوب می‌شوید. هر چند که لباس‌های فانتزی، جذابیت کمتری برایتان دارند اما می‌توانید گاهی با پوشیدن آن‌ها، حس و حال جوانی را در خود، قوت ببخشید. برای خوشتیپ بودن در خانه، لباس‌هایی با طیف رنگ‌های گرم از محبوب‌ترین گزینه‌ها در میان خانم‌های جوان است.

بازه سنی ۳۰ تا ۴۰ سال

در این سن و سال، نه به جوانی روزهای ۲۰ سالگی هستید و نه به جا افتادگی خانم‌های ۵۰ ساله. پس به خودتان سخت نگیرید و هر لباسی که با آن راحت هستید را بپوشید. پیراهن‌های جذاب، از مواردی هستند که با پوشیدن‌شان حسابی انرژی می‌گیرید. شومیز به همراه شلوار راسته نیز، شخصیتی منحصر به فرد به شما خواهد بخشید.

بازه سنی ۴۰ تا ۵۰ سال

طیف رنگی قهوه‌ای، پر طرفدارترین رنگ در میان بانوان میان سال است. این رنگ در عین حال که با رنگ پوست و مو همخوانی دارد، طراوت بخش نیز هست. رنگ‌های روشن‌تر این طیف، جوانی و جذابیت بیشتری به چهره می‌دهد. در این سن معمولا پوست به جوانی سال‌های قبل نیست. توصیه می‌کنیم حتما از کرم‌های مراقبت پوستی استفاده کنید تا شاداب‌تر به نظر برسید.

احتمالا کمی هم در قسمت شکم، برجستگی‌هایی دیده می‌شود. برای جمع کردن فرم بدن‌تان، بلوز و شلوارهای تنگ انتخاب نکنید چرا که نتیجه‌ای عکس دارد. همینطور لباس‌های گشاد که از تن‌تان آویزان باشد، ظاهر شما را پیر نشان می‌دهند. برای خوشتیپ بودن در خانه، لباس مناسب سایز خود را بپوشید. نه آنقدر تنگ که معذب شوید و نه آنقدر گشاد که از قیافه بیافتید.

اصول شیک پوشی در خانه با توجه به قد و سایز

سایز واقعی خود را بپذیرید

چه خیلی لاغر و قد بلند هستید یا چاق و کوتاه قامت، خودتان را همانطور که هستید، قبول کنید. برای خوشتیپ بودن در خانه لازم نیست به اندازه شیک‌پوشی در مراسم‌های خاص، حساسیت به خرج دهید. هر اندازه در طول روز برای جذاب‌تر دیده شدن تلاش می‌کنید، در خانه می‌توانید خود واقعی‌تان باشید. از پوشیدن گن و لباس‌هایی که حجم بدن‌تان را زیاد می‌کند، دست بکشید.

کافی است سایز مناسب خود را انتخاب کنید تا در آن لباس، راحت باشید. بقیه ترفندهای خوشتیپ بودن در خانه را به طرح، رنگ و مدل برش لباس بسپارید. خوشبختانه این روزها طراحان لباس، تنوع و خلاقیت بسیاری را وارد حرفه خود کرده‌اند. به همین دلیل، با جادوی طرح و رنگ لباس‌ها می‌توان با جلب یا کاهش توجه به فرم بدن، هر نقصی را از نظرها پنهان کرد. در ادامه این مقاله، انواع برش لباس را با توجه به فرم بدن، شرح می‌دهیم.

در خانه خوشتیپ باش

خانم‌های قد بلند و لاغر

اگر بخواهیم از نظر ظاهری افراد را دسته‌بندی کنیم، شما در صدر جدول قرار می‌گیرید. تاپ و شلوارک یا دامن، یکی از بهترین ست‌هایی هستند که با پوشیدن آن‌ها خوشتیپ بودن در خانه را به معنای واقعی، تجربه می‌کنید. پیراهن‌ها در هر شکل و برشی، جذابیتی بی‌نظیر به شما می‌بخشند. پوشیدن پیراهن‌های میدی یا کوتاه، شیک پوشی‌تان را به رخ همه می‌کشد.

خانم‌های قد بلند و چاق

نگران اضافه وزن‌تان نباشید. موهبت قد بلند، چاقی‌تان را تا حدود زیادی از نظرها پنهان می‌کند. هر چند که لباس‌های کوتاه چندان برای‌تان مناسب نیستند اما شلوارک و دامن‌هایی تا زیر زانو، علاوه بر پوشش دادن چاقی پاها، قد بلند‌تان را نمایان می‌کنند. لباس راحتی ست نیز برای خوشتیپ بودن در خانه، پیشنهاد فوق العاده‌ای است.

برای لاغر نشان دادن بالاتنه، لباس‌های یقه هفت، بسیار بهتر از لباس‌های یقه گرد هستند. چرا که با ایجاد خطای دید، گردن‌تان را بلندتر و لاغرتر نشان می‌دهند. در حالی که لباس‌هایی با یقه‌های گرد، خشتی و غیره، باعث می‌شوند پهنای بالاتنه، بیشتر و طول گردن، کوتاه‌تر به نظر برسد.

خانم‌های کوتاه قامت و لاغر

به دنبال لباس‌های بلند باشید. اگر اهل تیپ اسپرت هستید، انواع بلوز و شلوار‌های راحتی یا ست‌های تیشرت و شلوار گرمکن، می‌توانند گزینه‌های مناسبی برای شما باشند. اما اگر می‌خواهید کمی خانمانه‌تر لباس بپوشید، دامن‌های راسته یا پلیسه از بهترین ترفندهای خوشتیپ بودن در خانه هستند.

خانم‌های کوتاه قامت و چاق

پیش از این نیز گفته بودیم که راحت بودن را در اولویت قرار دهید. همچنین پیشنهاد کردیم که به برش لباس، توجه کنید. شلوارهای راسته عالی هستند اما دامن‌هایی که قد آن‌ها تا مچ می‌رسد را فراموش کنید. لباس‌های خیلی بلند، شما را چاق‌تر از آنچه هستید، نشان می‌دهند.

به جای آن، تونیک‌هایی که در قسمت کمر، کمی باریک‌تر برش خورده‌اند، باعث می‌شوند که شما لاغرتر و کشیده‌تر به نظر برسید. نکاتی که در بالا و برای جمع‌تر دیده شدن بالاتنه مطرح کردیم، به کارتان می‌آید. فراموش نکنید که برای خوشتیپ بودن در خانه یقه هفتی، بهترین انتخاب است.

بهترین لباس خواب‌ها چه ویژگی‌هایی دارند؟

مهم‌ترین بخش استراحت در طول زندگی، خواب شب است که با هیچ چیز دیگری قابل جایگزین شدن نیست. یک خانم شیک‌پوش واقعی، حتی موقع خواب هم اصول خوشتیپ بودن در خانه را حفظ می‌کند. هر چند که سلیقه‌های مختلفی در این خصوص وجود دارد ولی اولویت در انتخاب لباس خواب، میزان راحتی آن است.

بعضی از خانم‌ها ترجیح می‌دهند در هنگام خواب، بلوز و شلوارهای راحت بپوشند. همچنین عده دیگری، تونیک‌های نه چندان بلند را بیشتر می‌پسندند. در این میان، عده زیادی از بانوان، برای خوشتیپ بودن در خانه، طرفدار لباس خواب‌های نازک و باز هستند. این دسته از لباس‌های خواب در اجناس و مدل‌های متنوعی به فروش می‌رسند. جنس‌های حریر، ابریشم و ساتن، محبوبیت بیشتری نسبت به سایر اجناس دارند.

در هنگام تهیه لباس خواب، به جنس پوست خودتان نیز توجه کرده و لباسی را تهیه کنید که حساسیت‌زا نباشد. در غیر این صورت به جای استراحتی دلچسب و شروع روزی پر انرژی، با کهیر و سوزش در قسمت‌های مختلف بدن خود مواجه می‌شوید. هر چند که از قدیم گفته‌اند :

:”بکشید و خوشگلم کنید!”

اما واقعیت این است که دست‌کم خوشتیپ بودن در خانه، ارزش هیچ آسیب دیدگی و اذیت شدنی را ندارد.

حرف آخر! آراستگی را فراموش نکنید

بخش بزرگی از خوشتیپ بودن در خانه به لباس‌هایی که می‌پوشیم مربوط هستند. با این حال باید بدانیم که لباس‌های زیبا و جذاب، به تنهایی کافی نیستند. مرتب بودن موها و آراستگی ظاهری، کمک بسیاری به خوشتیپ بودن در خانه می‌کند. همچنین دوش گرفتن مرتب و استفاده از عطرها نیز در جذابیت هر چه بیشتر خانم‌ها، موثر است. خوشتیپ بودن فقط به مهمانی‌های آنچنانی مربوط نمی‌شود. بلکه بهتر است با یاد گرفتن اصول شیک‌پوشی، خوشتیپ بودن در خانه را نیز حفظ کنیم. استفاده از اکسسوری‌های ظریف، گیره‌های زیبا برای کنار زدن موها و آرایش ملیح، همگی در جذاب‌تر شدن بانوان نقش دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *