زنانه, سبک پوشیدن

در دورهمی دوستانه و مهمانی چه لباسی بپوشیم؟

در دورهمی دوستانه و مهمانی چه لباسی بپوشیم؟

یکی از بهترین تفریح‌ها برای هر گروهی از افراد در دورهمی دوستانه و مهمانی ، دورهم جمع شدن، گپ‌زدن و البته برای خانم‌های خوشتیپ انتخاب مناسب‌ترین لباس دورهمی دوستانه و مهمانی است.

مثلا وقتی حسابی حوصله‌تان سر رفته، گوشی تلفن را بردارید و با دوستان صمیمی خود تماس بگیرید و قراری برای عصر روز بعد بذارید. در این دورهمی‌ها، همه‌ی ناراحتی‌ها و غصه آدم ناپدید می‌شوند.

خلاصه که دیدن دوستان و گپ‌زدن و خنده‌های از ته‌دل، خیلی می‌چسبد!

اما لباس مناسب این مهمانی‌ها چیست؟ بهترین لباس دورهمی دوستانه را چطور انتخاب کنیم؟ اگر چاق یا خیلی لاغر هستید یا از کوتاهی قامت خود، دل‌خوشی ندارید، با ما همراه باشید تا بهترین انتخاب‌ها برای لباس دورهمی دوستانه و مهمانی را به شما معرفی کنیم.

در دورهمی دوستانه و مهمانی چه لباسی بپوشیم؟

لباس‌های مناسب دورهمی دوستانه

انتخاب لباس مناسب مهمانی دوستانه، به چند مورد برمی‌گردد. سلیقه خودتان، فصل، میزان صمیمیت با دوستان و سطح مهمانی موارد تعیین کننده سبک پوشیدن لباس هستند. خب معلوم است وقتی در یک مهمانی در جمعی غریبه هستید، لباسی متفاوت از دورهمی با صمیمی‌ترین دوستان‌تان را انتخاب می‌کنید.

برای مثال در مهمانی‌ خودمانی، شاید بلوز ساده‌ای بپوشید ولی در مهمانی‌ رسمی، به کمتر از یک شومیز جذاب و خیره کننده راضی نشوید. خب حالا اجازه دهید تا کمی مفصل‌تر به ترفندهای انتخاب لباس دورهمی دوستانه بپردازیم.

لباس مناسب دورهمی دوستانه و مهمانی

 1. بلوز
 2. تاپ
 3. دامن
 4. شلوار
 5. تونیک
 6. شومیز
 7. تیشرت

شاید با خود بگویید: ” فقط پیراهن شب را نگفتی!”.

بله به جز پیراهن شب، همه این لباس‌ها را بسته به سبک سلیقه و نوع مهمانی می‌توانید به زیبایی ترکیب کرده و مثل الماس در میان مهمان‌ها بدرخشید.

ترفندهای انتخاب لباس دورهمی دوستانه

 1. دورهمی خودمانی
 2. مهمانی نیمه رسمی
 3. فصل
 4. تم مهمانی
 5. جنس لباس
 6. تزئینات لباس
 7. توجه به فرم بدن
 8. مدل و دوخت لباس
 9. فضای برگزاری دورهمی

با توجه به این موارد، در هر لحظه که به مهمانی دعوت شوید، می‌توانید لباس مناسب آن را انتخاب کنید. تفاوتی ندارد که یک دورهمی ساده باشد یا مهمانی رسمی شبانه. داشتن لیست بالا، در هر لحظه به کارتان می‌آید. در ادامه، هر کدام را مفصل‌تر شرح می‌دهیم.

در دورهمی دوستانه و مهمانی چه لباسی بپوشیم؟

دورهمی خودمانی

در دورهمی با دوستان صمیمی و قدیمی، می‌توانید راحت‌ترین لباس خود را بپوشید.

خبری از سخت‌گیری مهمانی‌های رسمی و شبانه نیست و همین نکته، دست شما را برای انتخاب لباس دورهمی دوستانه، حسابی باز می‌گذارد.

از ست‌ تاپ یا تیشرت با شلوار جین گرفته تا ست‌ کردن یک شومیز شیک و شلوار راسته، هر چه بخواهید می‌توانید بپوشید.

نکته مهم این است که بین دورهمی دوستانه و مهمانی نیمه‌ رسمی، تفاوت بسیاری وجود دارد. حواس‌تان به ست‌ کردن لباس‌ها باشد. در غیر این صورت، به جای تعریف شنیدن از سبک سلیقه‌تان، با انبوهی از انتقاد مواجه می‌شوید.

خبر بد این که دوستان‌تان با شما صمیمی هستند و مستقیما به خودتان غر می‌زنند! برای داشتن لحظاتی خوش و پرهیجان، سبک پوشش مناسب دورهمی را حفظ کنید.

در دورهمی دوستانه و مهمانی چه لباسی بپوشیم؟

مهمانی نیمه رسمی

وقتی از دورهمی دوستانه حرف می‌زنیم، منظورمان فقط جمع شدن با دوستان و قهقهه سر دادن نیست. معمولا خانم‌ها در هر موقعیتی دوست دارند با یکدیگر معاشرت کنند.

بنابراین احتمال دورهمی با همکاران و خانم‌های فامیل که بعضا با آن‌ها رو دربایستی هم دارید کم نیست. در این جور مهمانی‌های نیمه رسمی، دیگر خبری از تیشرت و شلوار جین نیست.

لازم است کمی در استایل پوشش‌تان تغییر ایجاد کرده و متناسب با سطح مهمانی لباس بپوشید. هر چند لیست انتخاب‌های‌تان عوض می‌شوند اما این مسئله به معنای محدودیت نیست.

می‌توانید به گزینه‌های جدیدی فکر کنید. مثلا یک کت و شلوار بدون طرح با تاپ ساده یا بلوز و دامن میدی، انتخاب‌های مناسبی برای دورهمی‌های نیمه رسمی هستند.

فصل

نکته خیلی مهم دیگر در انتخاب صحیح لباس دورهمی دوستانه، توجه به فصل و زمان برگزاری آن است. لباس‌هایی که در بهار و تابستان پوشیده می‌شوند، اصلا برای فصل سرما مناسب نیستند.

مثلا پوشیدن یک بافت ظریف در زمستان علاوه بر جذابیت، به حفظ گرمای بدن نیز کمک می‌کند ولی حتی فکر کردن به پوشیدن همچین لباسی در تابستان، احساس خفگی به آدم دست می‌دهد.

لباس‌های نازک و خنک با رنگ‌های شاد، بهترین انتخاب برای بهار و تابستان هستند. پوشیدن لباس‌های گلدار نیز در این فصول از محبوبیت ویژه‌ای برخوردارند.

در حالی که لباس‌های مناسب فصل سرما می‌توانند با بافت‌های ظریف و رنگ‌های گرم، همراه شوند تا بیشتر احساس گرما را القا کنند.

از تم مهمانی غافل نشوید

تفاوتی ندارد که به چه جور مهمانی‌هایی دعوت می‌شوید. چه مراسم تولد باشد یا دورهمی دوستانه، توجه به تم از موارد مهم است.

زمانی که میزبان، تمی را تعیین کرده و به میهمانان اطلاع می‌دهد، بهتر هست تا حد امکان به پیشنهاد او توجه کنید. رعایت سبک و سیاقی که ترجیح میزبان است، احترام شما به او را می‌رساند.

همینطور اگر شما قصد دارید یک دورهمی برگزار کرده و تمی را معرفی کنید، به در دسترس بودن آن توجه کنید. همچنین در فکر رنگ‌هایی باشید که با رنگ پوست و موی اغلب مهمانان، متناسب باشد.

در غیر این‌صورت یا افراد کمی این تم را رعایت می‌کنند یا به خاطر عدم تناسب، ظاهر مهمانان، جذابیت همیشگی را نخواهد داشت.

جنس پارچه

برای انتخاب جنس لباس دورهمی دوستانه، باز هم به تفاوت آن با مهمانی‌های رسمی و خودمانی برمی‌گردیم. اگر نگاهی به فروشگاه‌های اینترنتی و یا بازارهای لباس شب بندازید، خواهید دید که جنس پارچه لباس‌ها یا از ساتن‌ براق است یا از ابریشم، لمه، حریر و سایر پارچه‌های خاص.

اما گزینه‌های مناسب دورهمی و مهمانی‌ها، پارچه‌های طبیعی هستند. مثل کتان، نخ‌پنبه، جین و غیره…

مجبور نیستید در دورهمی با دوستان‌تان، لباس‌های ناراحت و تنگ انتخاب کنید. چرا که مهمانی خودمانی است و قطعا جنب و جوش بیشتری نسبت به مراسم‌های رسمی خواهید داشت.

لازم نیست با انتخاب لباس‌های پر زرق و برق، جذابیت خود را به رخ بکشید. دوستان‌تان، شما را همینطور که هستید، دوست دارند.

محیط برگزاری دورهمی

مورد تاثیرگذار بعدی، محیطی است که دورهم جمع می‌شوید. انتخاب لباس برای مهمانی‌های خانگی و دورهمی‌هایی که در فضای باز برگزار می‌شوند، یکسان نیست.

قرارهایی که در کافه گذاشته می‌شوند هم لباسی متفاوت را می‌طلبند. بگذارید مثال بزنم. مثلا برای یک دورهمی در کافه، می‌توانید مانتویی نسبتا بلند و ساده به همراه بلوز و دامن بپوشید.

در دورهمی دوستانه و مهمانی چه لباسی بپوشیم؟

یا حتی می‌توانید تیپ اسپرت بزنید. شلوار جین و یک تیشرت به همراه مانتویی نسبتا کوتاه و یک روسری جذاب از محبوب‌ترین انتخاب‌ها بین جوان‌ترها هستند.

در دورهمی دوستانه و مهمانی چه لباسی بپوشیم؟

در حالی که اگر مهمانی را در محیط بسته یا داخل خانه برگزار کنید، محدودیتی در انتخاب لباس ندارید. در این شرایط، می‌توانید سبک خاص خودتان را حفظ کنید. استایل شما، به نوعی امضای شما است. پس منحصر به فرد باشید.

زرق و برق را فراموش کنید

احتمالا برای خودتان پیش آمده که در یک دورهمی با کسی مواجه شوید که از انتخاب لباس‌هایش برای آن مهمانی، شاخ در بیاورید و با خود بگویید:

“فکر کرده اومده عروسی؟!” !!

چرا همچین سوالی به ذهن افراد می‌رسد؟ زیرا زرق و برق یک مراسم رسمی، جایی در دورهمی دوستانه ندارد. خواه یک مهمانی خودمانی باشد یا مهمانی نیمه رسمی، بهتر است از لباس‌های پر زرق و برق دوری کنید.

منظور از زرق و برق، تنها پارچه‌های براق و اکلیلی نیست. سنگ‌دوزی های شلوغ یا پولک‌دوزی‌های سنگین و تزئیناتی از این‌ دست، هر چند که جذابیتی ویژه به پیراهن‌های شب می‌دهند اما اصلا برای مهمانی‌های جمع و جور، مناسب به نظر نمی‌رسند.

در عین حال، انتخاب گلدوزی‌های ساده و کوچک یا درشت متناسب با مدل و جنس لباس، می‌تواند جذابیتی منحصر به فرد به شما بدهد. همچنین پولک‌ دوزی‌های خیلی ساده یا مروارید دوزی‌های جزئی در قسمت‌های کوچک مثل نواری باریک روی یقه یا سر‌ آستین، لباسی شیک به شما هدیه می‌دهند.

مدل و دوخت لباس

با نگاه کردن به لباس‌های مجلسی، می‌بینیم که همه آن‌ها از مدل‎های بلند و چسبان پیروی می‎کنند. چرا که باید جذابیت زنانه شما را به رخ بکشند. با این حال، لباس دورهمی دوستانه تا این اندازه پیچیده نیست.

در برش و دوخت لباس دورهمی دوستانه، معمولا راحتی آن بیشتر از جذابیتش لحاظ می‌شود. به طوری که نه تنها خود شخصی که لباس را می‌پوشد، بلکه به اطرافیان نیز احساس راحتی القا می‌شود.

اگر برای انتخاب لباس دورهمی دوستانه به دنبال دامن یا پیراهن باشید، می‌بینید که اکثر آن‌ها، میدی یا با قدی‌ متوسط هستند.

از محبوب‌ترین انتخاب‌ها در میان بانوان می‌توان به شلوار جین‌ تنگ و شلوار‌ دمپا اشاره کرد. زیرا به راحتی با انواع تاپ، تیشرت، بلوز و حتی شومیز، ست می‌شوند.

انتخاب لباس دورهمی دوستانه بر اساس فرم بدن

در زمان خرید لباس دورهمی دوستانه، گول تبلیغات را نخورید. پیش از هر چیزی، فرم‌ بدن خود را بشناسید.

اگر بدنی لاغر و کشیده دارید، کلاه‌تان را بندازید هوا! خوشبختانه می‌توانید هر لباسی که دوست دارید را بپوشید. زیرا شما از آن‌هایی هستید که حتی اگر گونی هم بپوشید، انگار خبره‌ترین طراحان، لباسی بی‌نظیر با این پارچه برای‌تان دوخته‌اند..

اگر قدتان بلند نیست یا اضافه وزن دارید، از خیال‌پردازی بیرون بیایید. در ادامه، لباس‌هایی که تا حدودی روی قد و فرم‌ بدن، تاثیر مثبت می‌گذارند را معرفی خواهیم کرد.

اول از هر چیز، بررسی کنید که اضافه وزن‌تان در کدام قسمت بدن، تجمع کرده است. این مورد در انتخاب بهترین لباس دورهمی دوستانه، تاثیر زیادی دارد.

فراموش نکنید لباس‌هایی که در کاتالوگ‌ها یا بر تن مانکن‌ها می‌بینید، برای فرم‌ بدن همان مانکن طراحی شده‌اند.

پس پیش از خرید لباس دورهمی دوستانه، حتما آن را بپوشید. شاید لباسی که به ظاهر خیلی جذاب است، اصلا به شما نیاید. احتمال رخ دادن عکس این مورد هم هست.

در دورهمی دوستانه و مهمانی چه لباسی بپوشیم؟

بهترین انتخاب لباس برای خانم‌های چاق‌

هر چند کمی چاق بودن، چهره را زیباتر نشان می‌دهد اما هر قدر که اضافه وزن بیشتر شود، کار را سخت‌تر می‌کند.

بنابراین گزینه‌های شما، محدود و محدودتر می‌شوند. اما نگران نباشید. ما اینجا هستیم تا بهترین انتخاب‌هایی که می‌توانید برای لباس دورهمی دوستانه داشته باشید را معرفی کنیم.

دورهمی صمیمی

پیش از این توصیه کردیم تا فرم بدن خود را بشناسید و به محل تجمع چربی‌ها، دقت کنید. اگر زیاد چاق نیستید، می‌توانید برای دورهمی خودمانی یک شلوار جین با تیشرت بپوشید.

اما اگر اضافه وزن زیادی دارید، لباس‌های تنگ را فراموش کنید. چراکه چاقی‌تان را بیشتر به رخ می‌کشند. پوشیدن شومیز و شلوار راسته یا تونیک بلند به همراه‌ ساق، از مواردی هستند که قدتان را بلندتر و بدنتان را باریک‌تر نشان می‌دهند.

مهمانی نیمه رسمی

در مهمانی‌های نیمه رسمی، می‌توانید از گزینه‌های متنوعی که دارید، بهترین آن را انتخاب کنید. پوشیدن یک‌ بلوز و شلوار ساده و زیبا، پیراهنی آستین حلقه‌ای تا زیر زانو یا بلوز و دامن راسته با طرح‌های خلوت، از گزینه‌های خوب پیش روی شما هستند.

انتخاب این ست‌ها می‌تواند زیبایی واقعی شما را بیشتر نمایان کرده و توجه دیگران را به فرم‌ بدنتان جلب نکند.

طرح لباس

طرح لباس نیز در چاق‌تر یا لاغرتر دیده‌شدن‌تان، تاثیر زیادی دارد. لباس‌های شلوغ و گل‌گلی را کنار بگذارید. بی‌رودربایستی، این جور لباس‌ها شما را دو برابر آنچه که واقعا هستید، نشان می‌دهند.

لباس‌هایی با طرح‌های ساده و عمودی، انتخاب مناسبی برای شما خواهند بود.

بهترین انتخاب لباس برای خانم‌های لاغر

اگر از دسته افرادی هستید که لاغر بودن خود را نمی‌پسندید و دوست دارید کمی پرتر به نظر بیایید، با ما همراه باشید زیرا پیشنهادهایی فوق‌العاده‌ای برای شما داریم.

بهترین راه برای چاق‌تر به نظر‌ رسیدن، توجه به طرح و اندازه لباس است. بر خلاف خانم‌های چاق، شما باید از طرح‌های شلوغ پیروی کنید.

چین را فراموش نکنید. کشور چین نه! چین لباس

لباس‌های تنگ برای شما هم مناسب نیستند. لباس‌هایی چین‌دار بپوشید. برای این منظور، می‌توانید تاپ‌هایی که در قسمت زیر سینه، کش‌دوزی شده و چین‌چینی هستند را انتخاب کنید.

همچنین پیراهنی که در قسمت کمر، چین‌های ریز و زیاد دارد، انتخاب دیگر شما می‌تواند باشد. در مهمانی‌های نیمه رسمی پوشیدن پیراهنی با گل‌های شاد و کمربندی در قسمت گودی کمر، جذابیتی بی‌نظیر به شما می‌بخشد.

طرح لباس

با خیال راحت به سراغ خانواده خال‌خالی‌ها بروید. چه تاپ باشد یا تیشرت یا حتی بلوز، ترکیب یک لباس خال‌خالی با شلوار جین، بسیار به شما می‌آید و به فرم بدنی دلخواه‌تان، نزدیک‌تر می‌شوید. طرح‌های ساده را فراموش کنید.

اگر از لباس‌های شلوغ، خوشتان نمی‌آید، به سراغ طرح‌های افقی بروید. هر چند که شومیز یا پیراهن‌هایی با این طرح، قد را کوتاه‌تر نشان داده اما بدن را تپل‌تر جلوه می‌دهند.

رنگ لباس

هر چه شادتر، بهتر! این دورهمی‌ها برای خوش گذراندن هستند، از این‌ رو پوشیدن لباس‌هایی با رنگ شاد، تاثیر بهتری بر روحیه دارند.

پس تا می‌توانید از رنگ‌های تیره دوری کنید. رنگ خنثی نیز در لاغرتر دیده شدن موثر است. بنابراین قید این رنگ‌ها را بزنید.

بهترین انتخاب لباس برای خانم‌های کوتاه قامت

اگر از کوتاهی قد خود راضی نیستید و قرار است به زودی به یک مهمانی بروید، ناراحت نباشید. پیشنهاد‌های خوبی برای‌تان داریم.

آنچه واضح است، انتخاب لباس برای دورهمی دوستانه و مهمانی‌های خودمانی، کار سختی نیست. تنها باید از پوشیدن لباس‌های کوتاه، اجتناب نمایید.

خطای دید ایجاد کنید

لباس‌هایی که یکسره و بلند هستند، با ایجاد خطای‌ دید در نگاه اطرافیان، قد را بلندتر نشان می‌دهند. شلوار‌های پاچه‌گشاد به همراه شومیز یا تونیک‌های بلند و ساق‌ شلواری، از گزینه‌هایی هستند که قدتان را بلندتر نشان می‌دهند.

بهتر است شما هم مثل خانم‌های چاق، لباس‌هایی با طرح‌های عمودی بپوشید. دامن‌های نسبتا بلند پلیسه نیز از سایر انتخاب‌های جذاب و بی‌نظیر شما هستند.

پوشیدن یک تاپ زیبا به همراه دامن پلیسه، شما را در مهمانی‌های نیمه ‌رسمی، خیره‎کننده جلوه می‌دهند.

حرف آخر! تنها انتخاب لباس کافی نیست!

هر چند که مهم‌ترین بخش آماده‌ شدن برای هر مراسمی، انتخاب لباس است اما توجه به سایر جزئیات، انتخابی بی‌نظیر و منحصر به فرد به دنبال دارد.

بعد از لباس دورهمی دوستانه، انتخاب مدل‌ مو، کیف، کفش و اکسسوری، اهمیت ویژه‌ای دارند.

یادتان باشد که قرار نیست ساعت‌ها زمان خود را در آرایشگاه بگذرانید تا مدل موهای خود را خیلی خاص جلوه دهید. یک سشوار ساده یا اتو کردن موها کفایت می‌کند.

کیف و کفش

برای انتخاب کیف و کفش، به مدل و رنگ لباس خود نگاهی بیاندازید. از کفش‌هایی با پاشنه‌های خیلی‌ بلند، دوری کنید چرا که آسایش را از شما سلب کرده و نمی‌توانید روی خوش‌گذرانی با دوستان‌تان تمرکز کنید.

در حالت کلی، کیف و کفش مشکی، انتخابی همیشگی است که با هر لباسی به راحتی ست می‌شوند.

اکسسوری

گردنبندی ساده و ظریف یا دستبندی سبک می‌تواند زیبای‌تان را دو‌چندان کند. در حالی که افراط در استفاده از زیورآلات، جذابیت‌تان را زیر سوال می‌برد. فراموش نکنید که زیبایی، در سادگی خلاصه می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *